Slušná porce živin pro každý sportovní výkon: nakopne, zasytí, nezatíží = novinka ULTRA RACING

Turistika s dětmi: Co na svačinu, aby kilometry ubíhaly?

Pro někoho je léto na horách s malými dětmi sci-fi. Pro jiného parádně strávená dovolená. V první řadě je potřeba si uvědomit, že horská turistika s menšími dětmi má své limity. Toto je fakt, který musíte přijmout, měli byste se vzdát očekávání na ušlapané kilometry a výškové metry jako “za bezdětna”. Jestli chcete lásku k horám přenést na své děti, pravidlo číslo jedna je respektovat jejich fyzické možnosti a netlačit na přehnané výkony. Jen tak je bude toulání po horách bavit.

Máme pro vás pár tipů, které v horách s dětmi fungují. Jsou to prověřené rady od rodičů, kteří tráví s dětmi v kopcích několik týdnů ročně.

los-krupos-bandlbox-svacina-na-cesty-rodinne-baleni

Zdravá svačina pro děti v EKO obalu

Pro většinu dětí je jídlo dost motivační záležitost. Se svačinkou v ruce se zkrátka šlape snáz. Vyvarujte se těžkých a složitých jídel, volte naopak lehce stravitelné svačiny, které dobře zasytí a dodají tělu energii na delší dobu.

Pečené proteinové tyčinky Los Křupos v mnoha chuťových variantách jsou perfektní volbou do terénu a to hned z několika důvodů. Los Křupos jsou nutričně vyváženou svačinou, jsou bohatým zdrojem kvalitních rostlinných bílkovin a dietní vlákniny, jsou téměř bez cukru, s minimem kořenících přípravků, bez barviv a konzervantů. Tyčinky nedrobí, nevlhnou a dobře se skladují.

los-krupos-eko-baleni-sporty-nespi-svacina-na-hory

Právě na celodenní výlety jsme mysleli, když jsme přišli s našimi EKO baleními bez použití plastů. Tyto 100% rozložitelné sáčky jsou super lehké, takže je v batohu pomalu necítíte, jsou znovu uzavíratelné a nezatěžují životní prostředí. Jsou prověřené terénem, vydrží nešetrné zacházení, klidně i válení sudů, zkrátka jsou “outdoor resistant” a také “baby friendly”.

Los Křupos jsou na výlety do přírody jako dělané. Už malé 40g balení dokáže slušně zasytit dospělého, natožpak dítě. Lehký sáček se vejde do každé kapsy nebo batůžku. Nezapomeňte - na horách se počítá každý gram, který nesete.

Každá barva Los Křupos je unikát

Každá varianta Los Křupos je jiná. Jiná příchutí, jiná složením. Právě unikátním složením jsou některé druhy tyčinek dobré během fyzické aktivity - Tyčky, Kejksy a Nespi. Naopak Numi a Sporty jsou vhodné k regeneraci těla po sportovním výkonu. Kombinujte vyvážené svačinky přesně podle svých potřeb.

los-krupos-krabicky-bezlepkova-svacina-tycky-nespi

Prověřené tipy na svačinky pro děti

Vždy čerstvě upečené tyčinky Los Křupos si skvěle rozumí s ovocem a zeleninou, i se sušeným ovocem, s oříšky nebo třeba s ovocnými kapsičkami. Doporučujeme vymýšlet pestré svačiny, zkuste zábavný mix výše zmíněných pochutin a děti si budou uzobávat, na co zrovna přijde chuť.

Na celodenní túře se pravděpodobně neobejdete bez sladkostí, i tak volte ty zdravější varianty v podobě kvalitní čokolády, ovocných nebo müsli tyčinek, celozrnných sušenek nebo doma upečených perníčků.

Čím ještě dětem zpříjemnit horskou túru?

V ideálním případě s sebou přibalte ještě nějaké děti, sourozence nebo kamarády, děti si spolu vymýšlí zábavu, na kterou by dospěláci asi nepřišli.

Super jsou různé hry na cesty - třeba bingo, kdy děti vyhledávají určité objekty a na svých kartičkách si je odškrtávají. Dobře fungují i slovní hry vedené dospělými - slovní fotbal, hádej, kdo jsem, a pod. Starší děti si mohou vést zážitkové deníčky, nebo si cestou zakreslovat rostliny, stromy, houby, zvířata. Nebo si mohou kreslit svou mapu...

los-krupos-zdrava-svacina-na-turistiku-tycky-kejksy-sporty

Do batůžku dětem určitě přibalte dalekohled, lupu a kapesní nožík. Naučte je číst v mapě, menší děti zaměstnejte hledáním ukazatelů nebo turistických značek.

Za tým Los Křupos vám přejeme radostné a bezpečné putování s vašimi blízkými a společně užité kilometry v nohou!

los-krupos-svacina-pro-deti-pri-cestovani