Slušná porce živin pro každý sportovní výkon: nakopne, zasytí, nezatíží = novinka ULTRA RACING

Speciální bezlepkový balíček

Bezlepkovost se stala moderním trendem. Věříme, že Vám naše bezlepkové výrobky budou chutnat a oblíbíte si je. Součásti speciálního zvýhodněného balíčku BEZLEPEK je i NOVINKA bezlepkové krotonky KROTONOS. Skvěle se hodí jako příloha do polévek, k pomazánkám, smoothie a k salátům. KROTONOS obsahují originální bezlepkovou kukuřičnou prebiotickou dietní vlákninou s příznivými účinky na trávení.

los-krupos-bezlepkove-krotonos-do-salatu

Dietní vláknina funguje

Bezlepková kukuřičná prebiotická dietní vláknina má mnoho příznivých účinků na naše zdraví. Příznivě ovlivňuje přirozený pohyb střev, zlepšuje metabolismus sacharidů a bílkovin, usnadňuje vstřebávání minerálů a vitamínů, má příznivé účinky na symbiotickou střevní mikroflóru (prebiotická) a konečně zpomaluje absorpci glukózy, což ocení i diabetici. Pochopitelně je pro příznivý účinek potřebná pravidelná konzumace zdravých svačin TYČKY nebo příloh jídel KROTONOS.

los-krupos-bezlepkove-krotonos-zdrave-krutonky-do-polevky

Je věděcky prokázáno

Bezlepková rozpustná vláknina je dětským (školní děti) i dospělým organizmem velmi dobře snášena. Její trávení probíhá v celém trávicím traktu. Nedochází k náhlému a nadbytečnému zkvašování v tlustém střevě, které by mohlo vyvolat nadýmání, bolesti břicha nebo průjem. Dobře jsou snášeny i příjmy vysokých dávek až 45 g na osobu za den.

Dietní kukuřičná prebiotická vláknina je zdrojem tzv. „pomalých sacharidů“. Ty slouží jako zdroj energie po delší dobu a mají velmi nízkou glykemickou odezvu - výsledkem je pozdější nástup pocitu hladu. Proto se velmi hodí také pro obohacování vařených jídel KROTONOS. Příjemně a rychle zasytí. Benefitní je i její schopnost zůstat plně funkční ve finálním pečeném výrobku po celou dobu trvanlivosti.

los-krupos-bezlepkove-tycky-zdrava-svacina

Pravidelný denní příjem dietní vlákniny je důležitý

V každodenní běžné stravě je množství požité vlákniny hodně pod doporučenou denní dávkou, v ČR je reálný příjem průměrně 11,7 g vlákniny na osobu za den, oproti doporučovaným 30 g na dospělou osobu za den. U dětí od druhého roku života lze doporučené množství spočítat - věk dítěte (roky) + 5 g/den. Proto je žádoucí tento deficit vyrovnat. Jedním z možných způsobů je přidání kvalitní vlákniny do svačin, do školních svačin, do svačin do práce, do svačin na rodinné výlety. V tomto ohledu je zvýhodněný balíček BEZLEPEK jedinečný.