Do konce května velká akce JARO+1 = ke každé objednávce Numi ZDARMA

Představujeme ultratrailový Los Křupos Rock Proof Bomb Team

Jsem moc rád, že se nám podařila spolupráce s běžeckým týmem a s takovými skvělými borci. Nemám na mysli jen sportovní výkony. Nejsou to profesionálové, jsou to skvělí chlapi, sportovci a zajímavé osobnosti, běhání, závodění, sport, výzvy mají rádi. Nejlépe bude, když se kluků – Kuby (trenér Bomb Gymu), Michala, Davida a Romana rovnou zeptám na pár otázek, uvidíte sami.

los-krupos-rock-proof-bomb-team-tymovy-ultratrail

Běháte týmově ultratraily, co Vás na této disciplíně nejvíce baví?

Kuba

Ta výzva. Rád překonávám své limity, a to tady určitě najdu. Každý závod je hlavně souboj sám se sebou a se svou hlavou. A když už jde do tuhého, mám parťáka, co mě podrží a žene dál.

David

Ano, týmově ultratraily běháme. Nejvíc mě baví posouvat si své limity, dále a dále, což v ultratrailech jde velmi pomalu, ale jde. A pak je tady i kolektivní humor v průběhu běhu, pokaždé se s týmem pořádně zasmějeme a na to se vždy těším.

Michal

K běhání v týmu jsem se dostal až s chlapy asi rok, dva zpátky. Výhodou týmového běhu je vzájemná podpora typu: „vzdej to, to nedáš, atd.“ :) Nejvíc mě baví poznávání nových míst, kde si můžu zaběhat.

Roman

Na trati strávíte relativně dlouhou dobu. Závody, které vyhledávám se odehrávají v přírodě, tak dochází k pro mě dokonalému spojení dvou věcí, které mám rád, ke kombinaci sportu a přírody. A pokud je možnost běžet v týmu, tak se tato příležitost prostě neodmítá, protože kamarádi...

los-krupos-rock-proof-bomb-team-behani-v-prirode

Ultratraily jsou těžkou a komplexní disciplínou, co z Vašeho pohledu považujete na ultratrailech za nejtěžší?

Kuba

Za mě je to asi to překonávání sám sebe. Vyhrát souboj s hlavou, říct si: „ještě můžeš, makej!“, a běžet dál až do cíle.

David

Za nejtěžší určitě považuji psychickou stránku, a pak tu fyzickou. Všichni, kteří tuto disciplínu běhají moc dobře ví, že velké procento je jenom a jenom o hlavě, pokud poběží hlava, tak běží i tělo. Ale samozřejmě jde i o vytrvalost jako takovou, tu si ale prostě nikdo z nás nekoupí.

Michal

Nepodcenit trasu, přesvědčit hlavu, aby přesvědčila nohy, že ještě můžou :)

Roman

...asfaltové přeběhy a posledních pět kilometrů...

Jako tým se určitě věnujete i silovému cvičení, který cvik je Váš nejoblíbenější?

Kuba

Dřep a jeho varianty. Je to skvělý a komplexní cvik, který by měl dělat každý!

David

Silové cviky, jsem provozoval kdysi v mládí, ale momentálně je pro mě důležitá silová příprava s vlastní váhou těla. Takže preferuji cvičení formou TRX, a pak zapojuji také cviky se zátěžovou vestou.

Michal

Cvičení dost flákám i když se Kuba snaží mě nějak rozhýbat, takže oblíbené cviky jsou ty vleže :)

Roman

Musím se přiznat, že teď v létě se silovému cvičení nevěnuji. Ale až nastane zimní čas, tak do gymu opět určitě zavítám. Vyloženě něco oblíbeného nemám. Se vším tvrdě bojuji.

los-krupos-rock-proof-bomb-team-ultratrail

Už jste běželi nějaký extrém, tj. ultratrail za špatného počasí nebo v neobvyklou roční dobu nebo v exotické destinaci?

Kuba

Můj první ultratrail byl H8 2018, kdy jsem běžel s parťákem Michalem. Tehdy to byl hodně dlouhý ročník, kdy to pořadatelé natáhli mám pocit na 74 km místo zmiňovaných 67 km. Nejhorší na tom bylo, že start a první hodiny byly v dešti, okolo 12-té hodiny začalo svítit slunce. Takže totálně promočení jsme se začali neskutečně zapařovat. To nebylo příjemné. J

David

Můj největší extrém, který jsem běžel byl můj první ročník závodu B7 (srpen 2017), kdy prakticky 12 hodin v kuse pršelo a na vrcholcích Beskyd byla teplota kolem 2 stupňů, mému parťákovi odešlo na 50 km koleno. Byl to doposud můj jediný závod, ze kterého jsem musel odstoupit. Extrém byl ještě Rychlebský ultratrail marathon 78 km, který patří mezi technicky velmi náročné traily, ale o to je krásnější.

Michal

Co se podmínek týče, asi nejnáročnější byla moje první Jesenická 100. Běželo se na začátku května, na hřebenech byla spousta tajícího sněhu, brodil jsem se nad kolena v ledových kalužích, celou dobu byla mlha a těžké mraky, ale za odměnu po seběhnutí z hřebene, dole začalo svítit slunce, prostě paráda... Hodně se mi líbí noční běhy, hlavně u 100 km běhů, člověk je úplně sám se sebou, prostě paráda...

Roman

Zatím tuto zkušenost nemám. Ani mi nechybí.

V každém běžci je nějaká touha, meta, co je ta Vaše, kam nebo co by jste chtěli běžet?

Kuba

Dva ročníky v řadě nám na H8 uteklo 3-tí místo. Letos by bylo fajn to zlomit! I když tím, že jsme ve starší kategorii je konkurence ještě lepší, tak uvidíme, jak se s tím popereme.

Nyní je to splněno. Letos se klukům po těžkém boji skutečně 3 místo POVEDLO! (pozn. redakce).

David

Momentálně ve mně doutná touha překročit v trailu hranici 100 km a časem i více. A pak je zde, řekl bych zatím pouze, sen účastnit se evropského závodu UTMB.

Michal

Chtěl bych zkusit uběhnout 100 mil, také mě láká Finsko. Příští rok snad vyjde letos zrušený běh v Rumunském Banátu.

Roman

Jednou bych se chtěl proběhnout okolo nejvyšší hory Evropy Mt. Blancu v rámci UTMB.

Jaký je Váš oblíbený doplňkový sport?

Kuba

CrossFit a hlavně vzpírání. To mě nadchlo a hrozně mě to baví.

David

Určitě cyklistika, ale pouze horské kolo a v poslední době jsem si velice oblíbil jógu.

Michal

Zkusil jsem mořský kajak na Slezské Hartě a už jsem hlásil klukům, že končím s běháním. J

Roman

Šachy, kolo mám rád a v zimě gym.

los-krupos-rock-proof-bomb-team-ambasadori-los-krupos

Dokážete popsat své schopnosti, v čem jste lepší než ostatní borci v týmu?

Kuba

Aktivně cvičím, mám dost svalové hmoty navíc, což zrovna při ultratrailech je spíše nevýhoda. Ale myslím, že by každý měl dělat to, co ho baví a naplňuje. Pro mě je to právě kombinace běhání a vzpírání. Musím říci, že díky své trenérské praxi se mi letos povedlo obojí skloubit dohromady i díky silovému tréninku jsem se v běhu výrazně posunul oproti loňskému roku. V přípravě na H8 cvičím některé dny dvoufázově, kdy jedu brzy ráno CrossFit a nějaký Workout, odpoledne pak trénink se zaměřením na silovou vytrvalost celých nohou. Díky tomu se mi podařilo jednak zrychlit, ale i běhat kopce jako nikdy předtím.

David

Určitě bych neřekl, že jsem lepší než ostatní. Myslím, že u nás v týmu se na to nehraje, všichni běží tak, jak umí. Každý dlouhý běh je vždy o tom, jak to komu sedne, ať už jde o psychickou připravenost, fyzickou vytrvalost, stav počasí a jak se kdo třeba vyspí. Ale pokud se něčím liším, tak možná tím, že se snažím při extrémně dlouhých závodech více přemýšlet o rozložení sil, tak ať se v cíli neplazím jako žížala, takže jsem spíš strategický typ.

Michal

Míň kecám, takže rychleji běhám do kopce, kluci moc mluví, tak jim na běhání nezbývá dech. J

Roman

Tak to nedokážu. :)

los-krupos-sporty-dokonale-pro-beh

Co je Vaši hlavní motivaci k běhu a jak jste se k běhu dostali?

Kuba

Začalo to hubnutím. Proto jsem vlastně začal cvičit. Běhání byl pro mě jen doplněk, který mne nebavil. Postupně jsem tomu, ale propadnul. Při běhu jsem si vždy krásně vyčistil hlavu od všech všedních problémů a starostí. Baví mě na tom ta svoboda. Navíc jít si zaběhat s touhle skvělou partou kluků je samo o sobě vždy zážitek, a proto se vždy těším na naše společné výběhy!

David

Hlavní motivace běhu je, že mě udržuje v dobré tělesné kondici a zdraví, a pak jsou tady ony zmíněné sny nebo mety, kterých bych chtěl ve svém běžeckém životě ještě dosáhnout. Nevzpomínám si, jak jsem se k běhu dostal. Celý život jsem byl v pohybu, dříve jsem hodně jezdil na kole, a pak jsem zjistil, že někteří cyklisté si sem tam i zaběhají, tak jsem to zkusil, zjistil jsem, že je to fajn kombinace. Prostě od té doby běhám. J

Michal

Prvotní motivací byl nedostatek pohybu po narození dvou dětí a postupně jsem tomu propadl. Nejvíc mě bavilo a baví objevovat své okolí právě BĚHEM.

Roman

Vůně jehličí, rosa na louce, vítr ve vlasech, východ slunce, letní deštík a jiná kouzla přírody. To je to, co mě dokáže dostat ven. Rád jsem se proháněl na kole, ale nikdy mě nějak zvlášť nebavila údržba o něj. Jednoho dne jsem ho nechal v garáži a vyběhl. Teď se již o údržbu biku nestarám, špinavé boty hodím na balkón a mám klid... J