Do konce května velká akce JARO+1 = ke každé objednávce Numi ZDARMA

Nikola Peršínová: „ Je velká sympaťačka, sportovní nadšenec a pozitivní člověk“

Dělá to, co jí baví. Už od malička žije sportem, gymnastikou, krasobruslením, baletem, nejdéle se věnuje atletice. Sport je činnost, které se chce v životě profesionálně věnovat. Své zkušenosti, znalosti a radost ze sportu by ráda předávala dál.

nikola-persinova-just-bomb-gym-opava-2-opt

Nikol, jak se u Vás vyvíjel vztah ke sportu, kdo Vás k němu přivedl?

Ke sportu mě přivedli, jak to tak bývá, rodiče. Pamatuji si historku, kterou táta tak rád všem vypráví. Sotva jsem začala chodit, rovnou jsem běhala☺ Nejednou za mnou museli sprintovat i s kočárkem. Od malička jsem dělala gymnastiku a troufnu si říct, že jsem byla velmi dobrá gymnastka. Chtěla jsem bojovat sama za sebe a zakoukala se do atletiky, které jsem se věnovala 5 let. V atletice jsem vyhrávala jeden závod za druhým. Začalo to během o nejrychlejšího Opaváka, přes různé přespolní závody, po čokoládovou tretru v Ostravě. Mojí disciplínou byl běh na 800m a více. Ve svém pubertálním období jsem se na atletiku trochu lehkovážně vykašlala, měla jsem asi systematičtěji rozvíjet svůj talent, dnes toho trochu lituji.

Co Vám sport dává a co bere?

Jsem toho názoru, že "pohyb je život". Snažím se proto hýbat jak nejvíc to jde, ale samozřejmě dbám i na kvalitní odpočinek. Při cvičení vždy vypnu hlavu a nemyslím na ostatní věci. Myslím jen na to, jak být lepší. A co mi bere? Ač usilovně uvažuji, nemohu na nic přijít 

Proč zrovna trenérka v Gymu?

Přestože se atletice již nevěnuji, můj veskrze pozitivní vztah ke sportu se nezměnil. Když jsem uvažovala nad tím, čím jednou budu, určitě jsem tam chtěla mít pomoc lidem. Sport mám prostě v genech, rozhodnutí absolvovat trenérskou licenci bylo přirozené a je to teprve začátek. Makám na sobě dál i v praxi a předávání mých zkušeností a znalostí lidem, kteří o to stojí, mne hodně naplňuje.

S jakými klienty Vás práce nejvíce baví?

Nejvíce mě baví práce s lidmi, kteří mají svůj cíl a jdou si za ním. I když třeba nevidí z počátku očekávané zlepšení, makají s vědomím, že těch 20kg nadváhy nenabrali za 1 měsíc, jsou ochotni nepolevit a makat dál. Samozřejmě naše spolupráce stojí na vzájemné důvěře, snažím se jim potřebné co nejlépe vysvětlit a být jim maximální oporou při zdolání vytčeného cíle.

nikola-persinova-just-bomb-gym-opava-3-opt

Čeho by jste chtěla v profesní a sportovní kariéře dosáhnout?

Co se týká profesního vrcholu, chtěla bych být co nejlepší trenérkou. Pokud budu někdy trénovat profesionální sportovce a mít úspěchy, budu to považovat za svou osobní "výhru". Samozřejmě vím, že musím na sobě pracovat, zdokonalovat se a rozšiřovat své znalosti, rozvíjet své schopnosti. Jsem si vědoma toho, že mám před sebou dlouhou cestu. Ve sportovní kariéře nemám momentálně jasný cíl, ale kdo ví, bude se to samo vyvíjet a třeba se jednou zase vrátím k běhu 

Předpokládám, že nezávislé podnikání s vlastním Gymem není jednoduché. Jaké mety chcete s bratrem Jakubem ve svém podnikání dosáhnout?

S bratrem máme společný cíl, vzorem nám je bratr Jan. Ten rozvíjí svůj Gym v Ostravě a nám se strašně líbí jeho aktivity a projekty zaměřené na práci s tělesně postiženými, se seniory nebo dětmi. Jak už jsem psala, pohyb je život a život je sport, z aktivního pohybu mohou mít radost všichni i tělesně postiženi nebo senioři. My se těmto borcům chceme s Kubou věnovat i v našem Just Bomb Gymu v Opavě.

just-bomb-gym-logo-opt

Jak vznikl zajímavý název Vašeho Just Bomb Gymu?

Název je nápad bráchy Jakuba. Nebylo to nic jednoduchého. Myslím si, že nám dalo pořádně zabrat vymyslet něco zajímavého a něco, na čem bychom se oba shodli. Ale myslím, že se povedlo, nám i lidem se naše identita líbí ☺ Logo nám pak zpracovala moje kamarádka, která studuje animovaný film, je to prostě bomba! Sice jsem neprosadila růžovou a tyrkysovou barvu, ale má příležitost příjde ☺ Bratr na běžeckém dresu růžovou barvu mít nechtěl. Takže jsme barvičky poladili tak, aby se líbily i chlapům.

Nikol, držíme Vám a bratrovi palce, ať Just Bomb Gym šlape www.justbomb.cz! S LOS KŘUPOS se těšíme na spolupráci.